Szakképző iskolai képzés

0022 kódszám: gazda - mezőgazdaság és erdészet ágazat - növénytermesztő szakmairány

(Szakma azonosító száma: 4 0811 17 04)

A szakképző iskolai képzés időtartama 3 év, amelyben a közismereti oktatással párhuzamosan szakmai elméleti és gyakorlati oktatás folyik. Az ágazati ismereteket adó 9. évfolyamot követően történik a szakmaválasztás. Az ágazati képzésben az ösztöndíj mértéke az ösztöndíj alapjának (100.000 Ft) 16%-a, a szakképző évfolyamokon (10. évfolyamtól) pedig a tanulmányi eredménytől függ. Szakképző iskolai képzés keretében az alábbi szakmák közül választhatnak az általános iskolát eredményesen befejező tanulók.

A gazdaképzés átfogó ismereteket ad a mezőgazdasági tevékenységekről, a mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges állattartás, növénytermesztés, kertészet, gépüzemeltetés területeiről. A végzett szakemberek a megszerzett tudás illetve szakmai végzettség birtokában képesek önállóan vezetni és működtetni gazdaságukat, valamint jogosulttá válnak különböző mezőgazdasági pályázatokon indulni, bekapcsolódhatnak a falusi turizmus és vendéglátási tevékenységekbe is. Ezen kívül különböző mezőgazdasági vállalkozásoknál állattenyésztésben, növénytermesztésben, vagy akár kertészetben is elhelyezkedhetnek.